VII edycja konkursu 'Fizyka da się lubić'



           rozstrzygnięcia (14 kwietnia 2011)

kategoria 'Eksperyment':

Nagroda I
Sylwester Jagiłło,
Marta Skowrońska,
Dominika Dziąg

kl IId XVIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

Nagroda II
Dominik Wardęszkiewicz
i Jądrzej Luciński

- kl IIb Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi

Nagroda III
Anna Niewiadomska
i Agata Tabaszewska

kl Ic Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Zgierzu



ci, którzy nagród nie dostali (a prace też były świetne):

Renata Woskowska i Karolina Niziołek - kl ITS Technikum Ekonomicznego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku
Aleksandra Hadrysiak i Iwona Bieniek kl 3T4F Technikum Usług Fryzjerskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 w Łodzi
Rafał Błoński, Przemysław Krawczyk, Joanna Kucharska, Maciej Socha, Nikol Wawrzyniak, Adam Wiktor Michał Hajdan i Wiktor Szadowiak. kl I i II Gimnazjum nr 8 w Łodzi.
Radosław Mordaka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 w Łodzi
Rafał Karwat kl III b I. Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego z Łowicza
Wojciech Olejnik - kl Ic Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli
Kinga Ogórek - kl Iio Liceum Ogólnokształcące z Opoczna



Organizator konkursu postanowił dodatkowo ufundować nagrodę dla szkół, które wystawiły swoje reprezentacje w konkursie. (Słowo 'ufundować' należy w tym miejscu potraktować szerzej trochę.) Zobowiązujemy się odwiedzić każdą ze szkół i przeprowadzić ciekawe, pasjonujące nawet, lekcje doświadczalne z fizyki. Co do zakresu, tematu, terminu i tym podobnych szczegółów, wszytko jest do uzgodnienia.
Bardzo prosimy nauczycieli fizyki z
  • Liceum Ogólnokształcącego z Opoczna,
  • Liceum Ogólnokształcącego ze Zduńskiej Woli,
  • I. Liceum Ogólnokształcącego z Łowicza,
  • Gimnazjum nr 8 z Łodzi,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 z Łodzi,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku,
  • Samorządowe Liceum Ogólnokształcącego ze Zgierza,
  • Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi
  • i XVIII Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi.
o zgłoszenie się mailowe do Przewodniczącego Oddziału Łódzkiego PTF t.wibig@gmail.com



nagrody ufundowane zostały przez:




                




kategoria 'Esej':

Nagroda I
Dawid Kobiela
i Wiktor Nowak

kl Id 33 Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi

Nagroda II

Thomas Kerandeb
kl Id Szkoły Europejskiej, Gimnazjum z Łodzi
Mateusz Biskup
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 w Łodzi

Nagroda III

Łukasz Kusowski
kl III Technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Nr 3 im Władysława Grabskiego w Kutnie
Agata Kuśmierowska
kl III Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku
Natalia Kowalska
kl IIc Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego ze Zgierza
Anna Pokora - kl II e I. Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku



ci, którzy nagród nie dostali:

Monika Rytczak - kl Id Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego ze Zgierza
Krzysztof Augustyniak - kl Id Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego ze Zgierza
Izabela Sikora - kl Ibd Liceum Ogólnokształcącego z Opoczna
Kinga Ogórek - kl Iio Liceum Ogólnokształcącego z Opoczna
Katarzyna Cudak - kl III Technikum, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 z Łodzi
Filip Turoboś - kl IIc Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego ze Zgierza
Paulina Kowalska - kl 3T4F Technikum usług fryzjerskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 w Łodzi
Anna Markiewicz - kl III Technikum Usług Fryzjerskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 w Łodzi
Agata Wyrwas - kl IIITe Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku
Sylwia Zawadzka - kl T4F Technikum Usług Fryzjerskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 w Łodzi
Natalia Rubajczyk - kl IIb Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku
Monika Klocek - kl IIb Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku
Mateusz Kmieć - kl IIb Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku
Małgorzata Madej - Liceum Ogólnokształcącego z Opoczna
Wojtek Bednarek - kl III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 w Łodzi
Radosław Mordaka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 w Łodzi


Zarówno prezentacje (i strony) powstałe w wyniku prac esperymentalnych, jak i eseje, jakie można ściągnąć z tej strony mają formę taką, jaką uczestnicy przysłali na konkurs (z grubsza). Niektóre prezentacje są na przykład bardzo duże, niektóre wymagają plików dźwiękowych, czy filmowych, a zatem ściągniącie ich na dysk i odtwarzanie 'lokalnie' może nie być tym, o co autorowi chodziło. Proszę mieć to na uwadze, zanim wyrazi się taką czy inną opinię o tej, czy tamtej prezentacji. Za większość błędów odpowiadaję jednak autorzy, w każduym razie PTF nie ma związku żadnego z zawartością przedtawionych na tej stronie materiałów, nie cenzurował ich i nie 'poprawiał' w jakikolwiek sposób. Przeglądania ich, nawet jeśli nie stanie się ono przyczyną wielu groźnych chorób, każdy dokonuje na własne ryzyko i sam sobie potem winien będzie.

Plakat i zasady konkursu






© T.Wibig (t.wibig@gmail.com)