VIII edycja konkursu 'Fizyka da się lubić'




           rozstrzygnięcia

kategoria 'elektrownia wiatrowa':

                Pierwsze miejsce:

Patryk Papiernik
z Koła Naukowego Mafia z Gimnazjum z Sulejowa


                Drugie miejsce:

Daniel Ratajczyk
z Koła Naukowego Bazyli z Gimnazjum z Zapolicach

Adrian Orzechowski
Zuzanna Kamińska
Wojciech Zielonka
Paweł Pawlak
Tomasz Wawrzyniak
Mikołaj Hałasiewicz
Dominik Dąbowski
Mariusz Opas
Patrycja Chmielecka
Szymon Galoch
Krystian Naparty
z Koła Naukowego Świetliki z Gimnazjum z Świnicach Warckich

                Trzecie miejsce:

Damian Kądrowski
Łukasz Zimoń
Aleksandra Sroczyńska
z XXVI Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi

Jan Mościcki
Bartosz Bucholc
Damian Banasiak
Damian Perydzeński
z MSZ z Aleksandrowa Łódzkiego

                Ścisły finał:

Jędrzej Hasiura
Wiktor Krata
Justyna Niewiadomska
ze Szkoły Europejskiej w Łodzi

Adrianna Jaskuła
Jakub Kałucki
Sebastian Gudanis
Marta Przybylak
Julia Syrek
Katarzyna Gudanis
Damian Tomaszewski
Edyta Szeligowska
z Koła Naukowego Fizycy magicy z Gimnazjum z Rogowa

Przemysław Godlewski
Natalia Elgalal
Mateusz Baranowski
Ania Kuświk
z Gimnazjum nr 29 z Łodzi
i ci, którzy do rozgrywki finałowej się nie dostali:

  • Robert Lauks i Paweł Ożarek z koła naukowego CKM z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego z Piotrkowa Trybunalskiego

  • Oliwia Dębowska Natalia Gościniak Patrycja Gościniak Karolina Szczepaniak Patrycja Grabowska i Dominika Dubielak z Gimnazjum z Dobrzykowa

  • Kamil Smolarek i Maciej Łabędzki z Miejskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim

  • Damian Gałczyński i Marika Grodzicka z Miejskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim
  • Dominik Kacprzak
    Patryk Orczyk
    Krzysztof Mielczarek
    Kacper Blus
    Olaf Sahni
    z Gimnazjum Nr 8 z Łodzi

  • Adrianna Jaskuła
    Jakub Kałucki
    Sebastian Gudanis
    Marta Przybylak
    Julia Syrek
    Katarzyna Gudanis
    Damian Tomaszewski
    Edyta Szeligowska
    z Koła Naukowego Fizycy magicy z Gimnazjum z Rogowa


  • Piotr Czapnik z Koła Naukowego `Archimedesiaki' Gimnazjum Nr 3 z Łowicza

  • Kamil Galuś
    z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Piotrkowa Trybunalskiego


  • Patryk Zalas
    z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Piotrkowa Trybunalskiego


  • Sebasian Filipczak i Piotr Tarczyński
    z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Piotrkowa Trybunalskiego





  • Liczby i punktacja są do obejrzenia tutaj, różne zdjęcia wiatraków można znaleźć na stronie ze zdjęciami

    a więcej szczegółów na stronie Konkursu nieustającego http://tunel.wfis.uni.lodz.pl/







             nagrody ufundowały:



             

             

                    

kategoria 'esej':

                Pierwsze miejsce:

Dawid Lipiec
z Liceum z Poddębic


                Drugie miejsce:

Karolina Szafran
z Liceum z Poddębic
Filip Turboś
kl IIIc Samorządowego Liceum im. R. Traugutta w Zgierzu


                Trzecie miejsce:

Natalia Deka
z Liceum z Poddębic
Edyta Kwiatkowska
z Liceum z Poddębic




finaliści (wąski finał):

Karolina Dygas -z Liceum z Poddębic
Krzysztof Kwiatosiński -z Liceum z Poddębic
Marika Grodzicka - klasa III Gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim,
 Piotr Motylewski - z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, V. Liceum Ogólnokształcącego
Bartczyk Natalia - klasa 3b, Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku
Paweł Kobielski -z Liceum z Poddębic
Monika Żądlak -z Liceum z Poddębic


ci, którzy do rozgrywki finałowej się nie dostali:

Joanna Antosiewicz - z IX Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi
Dawid Antosik -kl Ie z Liceum z Poddębic
Milena Choińska - kl IIA Technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Skierniewicach
Dominika Czyżo - z Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich
Joanna Drewicz- kl Ib I. Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z Wielunia
Sandra Grzelińska - kl III Te Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku
Damian Jasiaczyk - z IX Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi
Klaudia Juraszczyk -z Liceum z Poddębic
Amanda Kopytek - z IX Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi
Marta Łazęcka - kl IIf Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych nr 3, im. Rzymowskiego w Skierniewicach
Przemysław Mikołajczyk -kl I Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Zespołu Szkół w Wartkowicach
Ewa Murgrabia - kl IIF Technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Skierniewicach
Dominik Pawlak -kl IIIc Samorządowego Liceum im. R. Traugutta w Zgierzu
Patryk Ratajczyk - kl III Te Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Władysława Andersa w Łasku
Michał Szymczak -z Liceum z Poddębic
Karolina Węgrecka -kl IIIb Gimnazjum im. Leszka Czarnego z Lutomierska





Eseje, jakie można ściągnąć z tej strony mają formę taką, jaką uczestnicy przysłali na konkurs (z grubsza). Za większość błędów odpowiadają jednak autorzy, w każdym razie PTF nie ma związku żadnego z zawartością przedstawionych na tej stronie materiałów, nie cenzurował ich i nie 'poprawiał' w jakikolwiek sposób. Przeglądania ich, nawet jeśli nie stanie się ono przyczyną wielu groźnych chorób, każdy dokonuje na własne ryzyko i sam sobie potem winien będzie.

  

nagrody ufundowały:                    



         

         

                          



Plakat i zasady konkursu






© T.Wibig (t.wibig@gmail.com)